HTML, CSS, PHP - tworzenie backendu, skryptów PHP

Język programowania HTML (Hyper Text Markup Language) to podstawa wszystkich stron internetowych. Przeglądarki internetowe są zbudowane w taki sposób, że potrafią interpretować kod HTML i wyświetlać strony zgodnie z oczekiwaniami ich twórców. Współczesne narzędzia przeznaczone do tworzenia stron internetowych często nie wymagają znajomości HTML, ponieważ posługują się narzędziami graficznymi, a kod HTML jest generowany w tle i czasem twórca strony nie musi w ogóle oglądać kodu źródłowego strony.

Jednakże wszędzie tam, gdzie chcemy osiągnąć unikalne efekty, zadbać o indywidulany wygląd lub zależy nam na współpracy strony np. z bazą danych lub na automatyzacji wyglądu określonych elementów strony internetowej, zwykle potrzebna jest ingerencja w kod HTML.

Zajmuję się kompleksową obsługą stron internetowych oraz ich dostosowaniem do określonych potrzeb. Mogę zmodyfikować kod istniejącej już strony lub stworzyć od podstaw nową, nowoczesną stronę, odporną na ataki hakerów i wykorzystującą aktualne technologie.

W mojej pracy wykorzystuję nowoczesne technologie internetowe i narzędzia programistyczne. Wygląd stron internetowych projektuję, wykorzystując technologię CSS (Cascading Style Sheets), która pozwala na sterowanie różnymi elementami wyglądu strony praktycznie bez ingerowania w kod HTML.

Do budowania dynamicznego kodu i tworzenia stron internetowych, współpracujących np. z bazami danych wykorzystuję język programowania PHP. Do tworzenia skryptów PHP wykorzystuję nowoczesne platformy programistyczne, takie jak PHPUnit czy Laravel.

Jaka jest z tego korzyść dla klienta? Strony zbudowane za pomocą tych narzędzi spełniają wymagania współczesnych przeglądarek internetowych, są bezpieczne i odporne na ataki cyberprzestępców, są przyjazne do dalszego rozwijania i rozbudowy. Nie bez znaczenia jest także fakt, że nowoczesne platformy programistyczne znacznie przyspieszają pracę programistyczną zawiązaną z budowaniem kodu PHP.

parallax background
 
 

Szukasz pomocy lub potrzebujesz porady?