Serwery - instalacja, zabezpieczenie i administracja

Kluczowym elementem wyposażenia wielu firm stają się serwerownie – pomieszczenia z dyskami zawierającymi gigabajty cennych danych. To właśnie na serwerach przechowywane są ważne i wrażliwe pliki firmowe, finansowe czy osobowe. Dzięki nim istnieją strony internetowe, działa nasza poczta, mamy dostępne miejsce wewnętrznej wymiany plików czy dział księgowości przechowuje elektroniczne wersje dokumentów i raportów finansowych. Aby wszystko działało sprawnie i bezproblemowo, warto o odpowiednie przygotowanie i późniejszy nadzór nad serwerami powierzyć osobom z doświadczeniem w tym fachu.

Jestem w stanie gruntownie przygotować serwery według określonych potrzeb. Począwszy od doradztwa w wyborze odpowiedniego sprzętu, uwzględniając ewentualny rozwój firmy i późniejsze zwiększone zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową, poprzez całościową konfigurację oprogramowania (zarówno przy systemach Windows, Linux jak i VMware, Citrix, Hyper-V), aż po późniejsze zarządzanie nimi i bieżące monitorowanie poprawności ich funkcjonowania (wykorzystanie zasobów, wykrywanie awarii, uszkodzenie danego podzespołu). Pomieszczenie zwane serwerownią również powinno być odpowiednio przygotowane – wymagane jest trochę miejsca, odpowiednia klimatyzacja i przepływ powietrza – tutaj również służę profesjonalnym doradztwem i pomocą.

Obecnie bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo danych (zwłaszcza tych osobowych) tak, by żadne postronne osoby czy internetowi włamywacze nie dostali się na nasze dyski i przechwycili cenne informacje – a w obecnych czasach są to bardzo częste przypadki. Dlatego zapewniam kompleksowe zabezpieczenie serwerów przed nieproszonymi gośćmi, wyszukując i eliminując ewentualne luki.

Zapraszam do kontaktu w celu omówienia wymagań w zakresie konfiguracji i administracji serwerów, zapotrzebowania na przestrzeń dyskową oraz zabezpieczenia wrażliwych i cennych danych. 

parallax background
 
 

Szukasz pomocy lub potrzebujesz porady?