Projekt „szklarnia” – uprawa na własnym podwórku

Rok temu a dokładniej w kwietniu 2018 roku moja ukochana wpadła na wspaniały pomysł uprawy warzyw na własne potrzeby takich jak pomidory, ogórki, sałata, papryka itp. No dobra nie powiem pomysł mi się spodobał, był tylko jeden mały problem, który równocześnie mnie fascynował… Potrzebny był do tego jakiś tunel foliowy, szklarnia lub coś w tym rodzaju. Fakt, faktem mieliśmy kawałek tarasu, który można by przeznaczyć na ten cel, a po krótkich obliczeniach poświęciliśmy na niego +- 12 metrów kwadratowych, z których jak się później okazało upraw wystarczyło na całe lato a nawet i dłużej. 

Do budowy szkieletu tego obiektu wykorzystałem drewno, metalowe kątowniki oraz specjalną folię wzmocnioną metalową siatką. Przyznam się, że była to pierwsza tego typu konstrukcja, którą stworzyłem samodzielnie i patrząc na nią z biegiem czasu dużo rzeczy zrobiłbym inaczej ;), no ale w końcu jestem tylko informatykiem lubiącym od czasu do czasu zrobić coś co nie jest związane z IT, więc i tak uważam zrealizowanie tego projektu za sukces. 

Poniżej przedstawiam Wam galerię w której umieściłem etapy prac od samego początku, aż po efekt końcowy

Hubert Kawalec
Hubert Kawalec
Zawodowo z branżą IT związany jestem od ponad 12 lat. Pasjonuję się światem nowych technologii i gadżetów elektronicznych. Uwielbiam rozwiązywać nietypowe problemy informatyczne przy których potrafię zatracić się na całe dnie. W wolnym czasie zajmuję się naprawą laptopów i komputerów oraz nie stronię od majsterkowania. Na co dzień staram się poszerzać zakres swojej wiedzy w różnych aspektach życia. W połowy 2020 roku założyłem również kanał youtube „IT w Praktyce”

2 Comments

  1. Roman pisze:

    gratuluję inicjatywy i realizacji
    ja na odwrót jestem ogrodnikiem a z konieczności zajmuję się również IT,
    wiec jeśli byś potrzebował wsparcie w wiedzy ogrodniczej zapraszam do kontaktu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *