Przemyślenia 2018

Zbliża się koniec roku więc doszedłem do wniosku, że warto byłoby zrobić małe podsumowanie ostatnich dwunastu miesięcy i zastanowić się nad przyszłością tego bloga.
Zacznę może od początku. Pomysł na domenę hubertkawalec.pl pojawił się w grudniu roku 2015 i pomimo zakupionego szablonu, wtyczek itp. strona świeciła pustkami aż do marca 2018.  Przez te dwa lata upierałem się, że to co będę wrzucał na bloga będzie w formie filmików 10-15 minutowych, jednak okazało się że nie jest to takie proste jak sądziłem i postanowiłem zacząć pisać ????
Wszystkie wpisy jakie udało mi się opublikować do tej pory miały bardziej postać testową, w której próbowałem różnych form, żeby wybrać tą najbardziej mi odpowiadającą. Dlatego też zdecydowałem się pisać na proste tematy, które ktoś jednak czytał. Według google analytics od początku roku do dnia dzisiejszego mój blog został odwiedzony przez 605 unikalnych użytkowników, a ilość odsłon wyniosła 1810 przy średnim czasie trwania sesji wynoszącym 5 min 35 sekund . Wiem, że takie statystyki niektóre strony internetowe zdobywają w ciągu godziny, ale jak na początek osobiście jestem zadowolony zwłaszcza, że od lipca nic nie opublikowałem oraz póki co nie skupiałem się na jakimkolwiek pozycjonowaniu.

Plany na rok 2019

Plany na nowy rok
W planach mam skupić się na temacie centrali telefonicznej voip freepbx, wprowadzeniu do Linuksa dla osób początkujących, zarządzaniu serwerami linuksowymi dla bardziej zaawansowanych użytkowników, tworzeniu kopii zapasowych pc oraz serwerów. Jak dobrze pójdzie to może znajdzie się też miejsce na jave,której obecnie poświęcam większość swojego wolnego czasu. Na pewno pojawią się też wpisy opisujące rozwiązania problemów z którymi przyjdzie mi się zmierzyć ????. 
Jeszcze przed końcem roku nowe wpisy będą pojawiać się przynajmniej raz na dwa tygodnie a jeśli się uda to częściej. Będę chciał również stworzyć jakiś materiał wideo, może mini kurs lub poradnik
Ok to by było na tyle. Zobaczymy czy podczas podsumowania 2019 roku uda się odnotować w statystykach przynajmniej 6 tysięcy unikalnych użytkowników

Hubert Kawalec
Hubert Kawalec
Zawodowo z branżą IT związany jestem od ponad 12 lat. Pasjonuję się światem nowych technologii i gadżetów elektronicznych. Uwielbiam rozwiązywać nietypowe problemy informatyczne przy których potrafię zatracić się na całe dnie. W wolnym czasie zajmuję się naprawą laptopów i komputerów oraz nie stronię od majsterkowania. Na co dzień staram się poszerzać zakres swojej wiedzy w różnych aspektach życia. W połowy 2020 roku założyłem również kanał youtube „IT w Praktyce”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *