tv

Mieszkając za granicą i chcąc uzyskać dostęp do Polskich serwisów VoD czasami trzeba się nieźle natrudzić. Do skorzystania z platform takich jak player.pl, TVP VOD czy CDA Premium wystarczy użyć połączenia VPN, ale spróbuj w ten sposób używać  Netflixa bez wcześniejszego założenia konta z pomocą kogoś, kto dysponuje polską kartą kredytową lub kontem paypal. No po prostu się nie da (to znaczy da się ale o tym za chwilę). Mało tego Netflix pracuje nad blokowaniem dostępu do serwisu za pomocą tuneli VPN. Na szczęście nie jest z tym jeszcze tak źle. Fakt niektóre Polskie adresy IP zostały zablokowane i na własnej skórze się o tym przekonałem, ale nie jest źle ????

Czy da się założyć polskie konto na Netflixie mieszkając za granicą?

Oczywiście, że tak!.

Opcja nr1: Można poprosić o pomoc znajomych, rodzinę aby założyli je na siebie i je opłacali albo udostępnili swoje dane do logowania, ale nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie nie było by to komfortowe rozwiązanie

Opcja nr 2: Podczas rejestracji trzeba podać dane karty kredytowej, konta paypal lub karty podarunkowej. Jak wcześniej wspomniałem pierwsze dwie opcje odpadają jeśli korzystasz tylko z zagranicznych rachunków bankowych, ale karta podarunkowa jest tym co da Ci przepustkę do świata filmów i seriali. Jednak i tu jest haczyk, ponieważ musi ona pochodzić z Polski. Możesz ją zdobyć bez wychodzenia z domu korzystając ze sklepów internetowych, które oferują tego typu karty w wersji elektronicznej. Mówiąc inaczej Twój kod zostanie dostarczony prosto na adres email, który podasz w trakcie zamówenia. Możesz np skorzystać w tym celu ze strony muve.pl, której sam używam i nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie to nie jest reklama. Chcę po prostu dać Ci gotowe rozwiązanie.

Oczywiście do korzystania z serwisu Netflix w dalszym ciągu będziesz potrzebować połączenia VPN. Na dzień dzisiejszy mogę potwierdzić, że na serwerach NordVPN jak i vpnonline.pl wszystko działa świetnie, pytanie tylko jak długo to potrwa? Tego niestety nie wiem, ale moim subiektywnym zdaniem bardzo długo.

Koszta

Przeliczymy sobie teraz miesięczny koszt takiego rozwiązania w euro, zakładając że 1 euro = 4,10 zł

Miesięczny pakiet na vpnonline = 29,90 zł = 7,30 euro

Netflix pakiet standard = 43zł = 10,50 euro (kupując kartę podarunkową za 60 zł trzeba będzie zapłacić 14,65 i dopiero po trzecim miesiącu korzystania wyjdzie miesiąc “gratis”)

Całkowity koszt miesięczny = 7,30 + 14,65 = 23,95 euro

Czy warto? Wybór pozostawiam już Tobie.

3 Comments

  1. OniNoMura pisze:

    Jedyna wada, bedac dluzej za granica, chcac miec filmy w jezyku polskim (lektor lub napisy), moze sie okazac, ze mimo iz dany film ktory dostepny jest zarowno w polsce jak tez poza granicami polski, nie ma polskiej wersji jezykowej (mimo ze taka jest w ojczyznie), nie tylko lektora, ale i napisow. Tak ze zastanowcie sie dobrze jesli nie wladacie najlepiej angielskim czy jezykiem kraju do ktorego jedziecie.

  2. Ryszard pisze:

    Czy to nie glupota? Mieszkajac np. w USA moge wykupic „amerykanski” Netflix bez problemu. Dlaczego nie ma obcji aby wykupic np. „polski”. Jest to pytanie retoryczne, ale chyba nie pozbawione sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *