serwer tło
Instalacja Windows Server 2016
15 stycznia 2019
ad wpis
Active Directory bez serwera DHCP – Windows Server 2016 Instalacja,konfiguracja
3 lutego 2019

tv

Mieszkając za granicą i chcąc uzyskać dostęp do Polskich serwisów VoD czasami trzeba się nieźle natrudzić. Do skorzystania z platform takich jak player.pl, TVP VOD czy CDA Premium wystarczy użyć połączenia VPN, ale spróbuj w ten sposób używać  Netflixa bez wcześniejszego założenia konta z pomocą kogoś, kto dysponuje polską kartą kredytową lub kontem paypal. No po prostu się nie da (to znaczy da się ale o tym za chwilę). Mało tego Netflix pracuje nad blokowaniem dostępu do serwisu za pomocą tuneli VPN. Na szczęście nie jest z tym jeszcze tak źle. Fakt niektóre Polskie adresy IP zostały zablokowane i na własnej skórze się o tym przekonałem, ale nie jest źle ????

Czy da się założyć polskie konto na Netflixie mieszkając za granicą?

Oczywiście, że tak!.

Opcja nr1: Można poprosić o pomoc znajomych, rodzinę aby założyli je na siebie i je opłacali albo udostępnili swoje dane do logowania, ale nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie nie było by to komfortowe rozwiązanie

Opcja nr 2: Podczas rejestracji trzeba podać dane karty kredytowej, konta paypal lub karty podarunkowej. Jak wcześniej wspomniałem pierwsze dwie opcje odpadają jeśli korzystasz tylko z zagranicznych rachunków bankowych, ale karta podarunkowa jest tym co da Ci przepustkę do świata filmów i seriali. Jednak i tu jest haczyk, ponieważ musi ona pochodzić z Polski. Możesz ją zdobyć bez wychodzenia z domu korzystając ze sklepów internetowych, które oferują tego typu karty w wersji elektronicznej. Mówiąc inaczej Twój kod zostanie dostarczony prosto na adres email, który podasz w trakcie zamówenia. Możesz np skorzystać w tym celu ze strony muve.pl, której sam używam i nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie to nie jest reklama. Chcę po prostu dać Ci gotowe rozwiązanie.

Oczywiście do korzystania z serwisu Netflix w dalszym ciągu będziesz potrzebować połączenia VPN. Na dzień dzisiejszy mogę potwierdzić, że na serwerach NordVPN jak i vpnonline.pl wszystko działa świetnie, pytanie tylko jak długo to potrwa? Tego niestety nie wiem, ale moim subiektywnym zdaniem bardzo długo.

Koszta

Przeliczymy sobie teraz miesięczny koszt takiego rozwiązania w euro, zakładając że 1 euro = 4,10 zł

Miesięczny pakiet na vpnonline = 29,90 zł = 7,30 euro

Netflix pakiet standard = 43zł = 10,50 euro (kupując kartę podarunkową za 60 zł trzeba będzie zapłacić 14,65 i dopiero po trzecim miesiącu korzystania wyjdzie miesiąc “gratis”)

Całkowity koszt miesięczny = 7,30 + 14,65 = 23,95 euro

Czy warto? Wybór pozostawiam już Tobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *