logo thunderbird

Co to jest Thunderbird?

Jest to darmowy program pocztowy, dostępny dla wielu systemów operacyjnych, który umożliwia zarządzanie między innymi wiadomościami email czy kanałami RSS. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi jest łatwy w obsłudze nawet dla osób, które nie są zaawansowanymi użytkownikami komputera.

Ale po co mam tak korzystać z programu pocztowego?

Korzystanie z jakiegokolwiek programu pocztowego nie jest niezbędne do odczytywania czy też wysyłania emaili, w związku z czym co niektórzy użytkownicy dochodzą do wniosku, że go nie potrzebują i korzystają z przeglądarek internetowych. Jak najbardziej nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przy tym sposobie pozostać(sam przez długi czas tak robiłem po tym jak inny program pocztowy bardzo mnie rozczarował). Jednak jedną zaletą programów takich jak thunderbird nie wątpliwie jest jeden interfejs niezależnie od tego czy korzystasz ze skrzynki pocztowej na gmail, hotmail, yahoo czy też jakiejkolwiek innej. Dzięki temu zawsze zarządzasz swoimi emailami w taki sam sposób. Warto w tym miejscu również wspomnieć o możliwościach takich jak organizacja folderów, tworzenie etykiet czy też tworzenie automatycznych filtrów wiadomości, które automatycznie będą przenosić je do odpowiednich katalogów. Nie zapominajmy też o książce adresowej, kalendarzu czy też możliwości tworzenia zadań do wykonania na określony dzień, tydzień czy też miesiąc.

Podsumowując program pocztowy jakim jest Thundebird jest w stanie znacznie przyspieszyć i ułatwić codzienna pracę nad utrzymanie porządku wśród emaili, a także może służyc jako narzędzie do organizacji czasu. Jeśli to dla Ciebie dalej za mało, to wspomnę tylko o możliwości instalowania dodatkowych rozszerzeń, które mogą jeszcze bardziej rozbudować ten program. Mam nadzieję, że udało mi się Ciebie przekonać i spotkamy się w następnych wpisach, w których postaram się wytłumaczyć Ci podstawy pracy z tym programem a w później skupię się na bardziej zaawansowanych jego możliwościach.

Hubert Kawalec
Hubert Kawalec
Zawodowo z branżą IT związany jestem od ponad 12 lat. Pasjonuję się światem nowych technologii i gadżetów elektronicznych. Uwielbiam rozwiązywać nietypowe problemy informatyczne przy których potrafię zatracić się na całe dnie. W wolnym czasie zajmuję się naprawą laptopów i komputerów oraz nie stronię od majsterkowania. Na co dzień staram się poszerzać zakres swojej wiedzy w różnych aspektach życia. W połowy 2020 roku założyłem również kanał youtube „IT w Praktyce”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *