logo thunderbird

W tym wpisie zajmę się omówieniem w jaki sposób możesz przefiltrować emaile w programie Thunderbird. Sposób ten działa w obrębie jednego folderu, który masz w danej chwili otwarty( Jeśli chcesz znaleźć jakąś wiadomość, użyj wyszukiwarki). W moim przypadku będę pokazywać Ci wszystko na katalogu „Odebrane”. Zacznę od pokazania Ci gdzie znajdziesz filtry

Pasek z filtrami

Jak widzisz do wyboru masz 6 możliwości po lewej stronie oraz pole wyszukiwania po prawej.

Skupię się teraz na tej pierwszej.

Pinezka – dzięki niej możesz ustawić automatyczne filtrowanie innych folderów do których przejdziesz według kryteriów które określisz.

Nieprzeczytane – Pokaże wszystkie nieprzeczytane wiadomości

Z gwiazdką – Pokaże wszystkie wiadomości, które zostały oznaczone tak jak na screenie poniżej

Od znajomych – Pokaże wiadomości tylko od osób, które zostały dodane do książki adresowej.

Z etykietą – Wyświetli wszystkie wiadomości, które mają przypisana chociaż jedną etykietę w danym folderze.

Z załącznikiem – Wyświetla wszystkie wiadomości, które mają załącznik

Po prawej stronie w polu wyszukiwania możesz wpisać pierwsze litery tego czego szukasz(może być to też całe słowo lub zdanie) a domyślnie folder zostanie przefiltrowany i pokaże wyniki dla pól Adresaci, Nadawca, temat(możesz ręcznie zaznaczyć jeszcze jedno kryterium – „Treść”). Jeżeli lista wyników jest nadal zbyt długa możesz zawęzić kryteria wyszukiwania np. tylko do adresata, nadawcy, tematu czy tez treści emaila. Wystarczy tylko, że klikniesz w pole które Cię interesuje.

Hubert Kawalec
Hubert Kawalec
Zawodowo z branżą IT związany jestem od ponad 12 lat. Pasjonuję się światem nowych technologii i gadżetów elektronicznych. Uwielbiam rozwiązywać nietypowe problemy informatyczne przy których potrafię zatracić się na całe dnie. W wolnym czasie zajmuję się naprawą laptopów i komputerów oraz nie stronię od majsterkowania. Na co dzień staram się poszerzać zakres swojej wiedzy w różnych aspektach życia. W połowy 2020 roku założyłem również kanał youtube „IT w Praktyce”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *